logo

Welcome Guest! To enable all features please Login or Register.

Notification

Icon
Error

Options
Go to last post Go to first unread
Meow  
#1 Posted : Monday, June 4, 2012 11:40:38 AM(UTC)
Meow

Rank: Newbie

Groups: Registered
Woman

Здравейте,

Искам да съобщя за няколко новопоявили се проблеми. Имаше ги още оня ден след спирането на сайта, но днес все още са на лице.

1. Не, че е особен проблем, но сайта вече е на английски.

2. В диаграмата за разходите от миналия месец са включени само 5 (базовите - електричество, телефон, наем, интернет и храна) от двойно повече разходи.

3. Добавила съм нови категории. При избор на нова сметка не взима посочената от мен картинка, а зелената ябълка.

4. При добавяне на разбивка освен прозореца, който излизаше от самото начало, сега същия излиза и в pop up. Т.е. отваря ми два пъти един и същи прозорец за добавяне на разбивка. Най- лесно ми е да забраня pop ups за сайта, но не смятам, че нещата трябва да се случват по този начин. Този проблем е от около 2 седмици по мои спомени, а не в следствие промените в петък.

За момента мисля, че това са проблемите, но ако забележа нещо друго ще пиша отново.

Лека и успешна седмица :)

Edited by user Monday, June 4, 2012 11:49:12 AM(UTC)  | Reason: Not specified

MyHomeBills  
#2 Posted : Wednesday, June 6, 2012 8:37:00 AM(UTC)
MyHomeBills

Rank: Administration

Groups: Administrators
Man

Originally Posted by: Meow Go to Quoted Post
Здравейте,

Искам да съобщя за няколко новопоявили се проблеми. Имаше ги още оня ден след спирането на сайта, но днес все още са на лице.

1. Не, че е особен проблем, но сайта вече е на английски.

2. В диаграмата за разходите от миналия месец са включени само 5 (базовите - електричество, телефон, наем, интернет и храна) от двойно повече разходи.

3. Добавила съм нови категории. При избор на нова сметка не взима посочената от мен картинка, а зелената ябълка.

4. При добавяне на разбивка освен прозореца, който излизаше от самото начало, сега същия излиза и в pop up. Т.е. отваря ми два пъти един и същи прозорец за добавяне на разбивка. Най- лесно ми е да забраня pop ups за сайта, но не смятам, че нещата трябва да се случват по този начин. Този проблем е от около 2 седмици по мои спомени, а не в следствие промените в петък.

За момента мисля, че това са проблемите, но ако забележа нещо друго ще пиша отново.

Лека и успешна седмица :)

Здравейте,

Благодаря ви за обратната връзка. В момента наш програмист разглежда описаните проблеми. Междувременно ще се опитам да отговоря на въпросите:

1. За да промените езика, моля последвайте този линк с описание, който всъщност бяхме изпуснали от помощната секция:
http://www.forum.smetki.eu/yaf_...vi-nastroiki.aspx#post34

2. Ако разходите са категоризирани (визуализира се иконката на категорията вдясно от името на сметката), то сумите ще бъдат визуализирани в кръговата диаграма, само ако сумата в полето 'реално платени' е различно от нула.

3. Категориите се създават според избрания системен език. Ако сте създали категория при български езикови настройки, то категориите няма да бъдат видими при превключване на английски език, например. Новосъздадените категории не презаписват основните. Например: ако създадете нова категория и в ключовите и думи въведете 'храна', то сметката няма да бъде категоризирана спрямо новата категория, а ще ползва вече съществуващата, в случая с иконка зелена ябълка. При повтарящи се ключови думи, системата няма как да прецени, как искате да категоризирате дадената сметка и използва някоя от предварително зададените категории. За да избегнете това, изберете различни от основните ключови думи - например изписано заедно хранавкъщи, хрананавън, хранене навън и т.н. При регистрирането на нова сметка е важно да въведете някоя от ключовите думи, които сте въвели за категориите. При създаване на нова категория винаги въвеждайте ключовите думи разделени със запетаи и при въвеждане на нова сметка на главната страница използвайте някоя от зададените от вас ключови думи.
Тук може да получите допълнителна информация относно добавянето на допълнителни категории: http://www.forum.smetki.eu/yaf_...atieghorii-razkhodi.aspx

4. При първоначалното добавяне на разбивка към сметка се появява 'popup' прозорец. Това се случва единствено при първоначалното добавяне на разбивката. Всички следващи извиквания на разбивката от линка 'разбивка', не водят до появата на такъв прозорец. За да изведете 'popup' прозорец с разбивката на сметката, може да кликнете два пъти върху името на сметката притежаваща разбивка.

Моля пишете ни, ако продължавате да изпитвате трудности относно гореописаните проблеми.

Поздрави и успешна седмица!

Димитър Русев

Edited by user Wednesday, June 6, 2012 8:40:33 AM(UTC)  | Reason: Not specified

Meow  
#3 Posted : Wednesday, June 6, 2012 12:36:24 PM(UTC)
Meow

Woman

Здравейте,

Благодаря за съветите, бяха полезни, с изключение на момента с разбивките.
Когато добавям разбивка, с бутона, независимо, че по сметката вече има въведени разбивки, продължава да ми изкача pop up прозореца.
Оказва се, че това не е и най- големия проблем. Когато въведох разбивка през pop up, тя не се отрази върху стойността на цялата сметка и е видима едининствено в pop up, но не и в другия прозорец на разбивките.

Направила съм снимка, която надявам се внася допълнителна яснота в написаното от мен: http://dox.bg/files/dw?a=1adde87564

Поздрави!
MyHomeBills  
#4 Posted : Wednesday, June 6, 2012 1:55:25 PM(UTC)
MyHomeBills

Man

Здравейте,

Благодаря за съветите, бяха полезни, с изключение на момента с разбивките.
Когато добавям разбивка, с бутона, независимо, че по сметката вече има въведени разбивки, продължава да ми изкача pop up прозореца.
Оказва се, че това не е и най- големия проблем. Когато въведох разбивка през pop up, тя не се отрази върху стойността на цялата сметка и е видима едининствено в pop up, но не и в другия прозорец на разбивките.

Направила съм снимка, която надявам се внася допълнителна яснота в написаното от мен: http://dox.bg/files/dw?a=1adde87564

Поздрави!

Здравейте,

Благодаря за снимката. Мисля, че се досещам какъв е проблемът с изскачащия прозорец. Ако щракнете два пъти с мишката върху линка 'разбивка', се появява и изскачащия прозорец. Нужно е да кликнете само веднъж върху линка 'разбивка'. При положение, че и двата прозореца са активни - изскачащия и вградения popup, промените направени в popup прозореца не се отразяват във вградения прозорец. Ако затворите външния изскачащ прозорец, страницата ще се презареди и промените ще бъдат внесени. Всички данни въведени във външния прозорец се запазват. Този прозорец беше по-молба на друг потребител, който желаеше, чрез двойно кликване да се извежда външен прозорец. Надявам се тази информация не е много объркваща и ще се радвам да помогна при други въпроси. Благодаря още веднъж за обратната връзка.

Поздрави
Meow  
#5 Posted : Wednesday, June 6, 2012 2:31:07 PM(UTC)
Meow

Woman

Здравейте,

Определено не кликам два пъти върху сметката. Кликам единствено и само върху бутона Добави Разбивка, при което ми изкачат и двата прозореца - този, които си е като част от страницата и този, който е pop up.

Съответно тествах дали сумата, въведена в pop up ще бъде пренесена в другия прозорец, след затварянето на изкачащия. Страницата наистина се рефрешва, но това по никакъв начин не променя нито стойността в разбивките, нито в общата сметка.

Определено намирам за полезно нещата да се случват с pop up, който се извиква лесно, но поради някакви причини при мен не работи. Вероятността проблемът да се съществува единствено при мен е малко невероятен, понеже не намирам някакви уникални условия, при които да ползвам сайта.

Поздрави.
MyHomeBills  
#6 Posted : Wednesday, June 6, 2012 3:50:14 PM(UTC)
MyHomeBills

Man

Здравейте,

Определено не кликам два пъти върху сметката. Кликам единствено и само върху бутона Добави Разбивка, при което ми изкачат и двата прозореца - този, които си е като част от страницата и този, който е pop up.

Съответно тествах дали сумата, въведена в pop up ще бъде пренесена в другия прозорец, след затварянето на изкачащия. Страницата наистина се рефрешва, но това по никакъв начин не променя нито стойността в разбивките, нито в общата сметка.

Определено намирам за полезно нещата да се случват с pop up, който се извиква лесно, но поради някакви причини при мен не работи. Вероятността проблемът да се съществува единствено при мен е малко невероятен, понеже не намирам някакви уникални условия, при които да ползвам сайта.

Поздрави.

Здравейте,

Кликам единствено и само върху бутона 'Добави Разбивка', при което ми изкачат и двата прозореца - този, които си е като част от страницата и този, който е pop up.

Да, това е така - при добавянето на разбивка се появяват и двата прозореца. Това беше направено с цел по-скоро да покаже на потребителите, че има два начина за въвеждането на данните, но разбирам, че е объркващо. Ще обсъдя това с нашите програмисти.

Popup прозорецът се показва само в два случая:

1. Ако добавите разбивка, чрез бутона 'Добави разбивка' (този бутон се използва само за първоначално добавяне на разбивка към сметка, след като разбивката е добавена на реда на сметка се изобразява линк: 'разбивка', от където може да достъпвате записите към разбивката - не е нужно да натискате бутона добави разбивка)

2. Ако кликнете два пъти върху запис/сметка, към която има вече зададена разбивка.

Ако имаме следната ситуация, две сметки, към които сте добавили разбивка:

UserPostedImage

Ако кликнете два пъти, където и да е върху реда на сметката, се отваря popup прозорец. Ако кликнете върху линка 'разбивка' в края на реда, се отваря вътрешния прозорец.

Ако използвате външния прозорец и след внесените промени натиснете бутона 'Затвори', вашите промени и промяната в общата сума ще бъде отбелязана в главната таблица.

Тук може да разгледате помощната секция и статията относно добавяне разбивка към съществуваща сметка:
http://www.forum.smetki.eu/yaf_...razbivka-km-smietka.aspx

Моля, пишете ми ако имате нужда от съдействие при по-нататъшни проблеми свързани с добавянето на разбивка.

Поздрави,
Димитър Русев

Edited by user Wednesday, June 6, 2012 3:52:34 PM(UTC)  | Reason: Not specified

chans88  
#7 Posted : Monday, September 10, 2012 1:37:07 PM(UTC)
chans88

Натъкнах се на бъг в системата:
1. Прави се разбивка на сметка
2. Добавят се разходи в разбивката
3. От основния списък се изтрива сметката, но разходите остават изписани в "Днес похарчих:"

Проблема се получава и при други случаи. Общо взето, ако някъде се добави разход, а след това записа се изтрие "Днес похарчих:" не се променя.

Edited by moderator Tuesday, September 11, 2012 8:23:50 AM(UTC)  | Reason: Not specified

MyHomeBills  
#8 Posted : Tuesday, September 11, 2012 8:24:02 AM(UTC)
MyHomeBills

Man

Originally Posted by: chans88 Go to Quoted Post
Натъкнах се на бъг в системата:
1. Прави се разбивка на сметка
2. Добавят се разходи в разбивката
3. От основния списък се изтрива сметката, но разходите остават изписани в "Днес похарчих:"

Проблема се получава и при други случаи. Общо взето, ако някъде се добави разход, а след това записа се изтрие "Днес похарчих:" не се променя.

Здравейте и добре дошли!

На първо място бих желал да Ви благодаря за обратната връзка. Нашите програмисти откриха и разрешиха проблема. Промяната ще бъде нанесена при следващото периодично обновяване на системата след около седмица.

Поздрави,
Екипът на MyHomeBills
Meow  
#9 Posted : Friday, October 26, 2012 3:01:08 PM(UTC)
Meow

Woman

Здравейте,

Стори ми се безсмислено да създавам нова тема затова пиша тук.

Харесва ми да ползвам сметките си подредени, в ред различен от този, по който са въвеждани. Съответно всеки месец ги преподреждам.
Днес обаче за пръв път ми се случи 10-ти и 11-ти ред да са блокирали. Т.е. сметките на тези редове не могат да бъдат поместени нагоре или надолу.
Пробвах всякакви варианти, рефрешвах, логаутвах 10-ти и 11 ред са забили.

Благодаря предварително.

MyHomeBills  
#10 Posted : Monday, October 29, 2012 7:57:40 PM(UTC)
MyHomeBills

Man

Здравейте,

Стори ми се безсмислено да създавам нова тема затова пиша тук.

Харесва ми да ползвам сметките си подредени, в ред различен от този, по който са въвеждани. Съответно всеки месец ги преподреждам.
Днес обаче за пръв път ми се случи 10-ти и 11-ти ред да са блокирали. Т.е. сметките на тези редове не могат да бъдат поместени нагоре или надолу.
Пробвах всякакви варианти, рефрешвах, логаутвах 10-ти и 11 ред са забили.

Благодаря предварително.

Здравейте и извинете за късния отговор. Отне ни известно време докато открием проблема. Ако копирате запис от един месец в друг, подредбата от предишния се запазва и не можете да премесетите записа коректно спрямо новите записи в текущия месец в който копирате. За съжаление това е грешка в системата, която ще се постараем да отстраним във възможно най-кратък срок и ще отговори в темата.

Молим да ни извините за неудобството.

Поздрави,
Екипът на MyHomeBills
Users browsing this topic
Guest
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You can create polls in this forum.
You can vote in polls in this forum.